Placek z truskawkami – najszybszy

Jeśli macie 15 minut na przygotowanie i pół godziny na upieczenie to jest to ciasto dla Was. 🙂 Placek jest z mąką gryczaną, stąd jego kolor i lepsze właściwości odżywcze. Mąka ta ma dużą zawartość magnezu, potasu, fosforu, żelaza, cynku. Ma też sporo wapnia, miedź i mangan. Bogata jest w aminokwasy.
Placek możecie zrobić również w całości na mące pszennej.

Składniki (na blaszkę o wymiarach 39 x 25 cm):
– 2 szkl. mąki pszennej typ 500
– 1 szkl. mąki gryczanej
– 3 jaja
– 1 szkl. cukru
– 2 łyżeczki proszku do pieczenia
– cukier waniliowy
– 250 gram masła
– truskawki

Do miski wsypać mąkę i na to zetrzeć masło. Dodać resztę składników i wszystko zagnieść. Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia. 2/3 ciasta wyłożyć na blaszkę (wylepiać). Następnie poukładać odszypułkowane, osuszone truskawki. Na wierzchu kawałkami poukładać resztę ciasta i posypać całość cukrem. Piec w piekarniku nagrzanym do 180C przez ok. 30 minut.

10 thoughts on “Placek z truskawkami – najszybszy

  1. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu.
    Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdemu to polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *